Podzimní cvičení, které vás udrží ve formě

Každé roční období má svá specifika a také sporty, které se hodí během nich provozovat. Jaro vybízí k procházkám po horách, léto je ideální k plavání a cyklistice a zima se hodí na bruslení a lyžování. Co však dělat během podzimu? Které aktivity se vyplatí vyzkoušet a udržet se tak v kondici?

 

Dopřejte si procházku městem či po horách

Podzim je poslední částí roku, který nám může nabídnout slunečné a přiměřeně teplé dny. Proč jich tedy nevyužít? Vydejte se na nějaké klidné a příjemné místo, kde můžete načerpat energii a ještě spálit nějaké kalorie. Lehčí a kratší procházku si můžete udělat skrz město. Chcete-li však něco náročnější nebo si chcete užít krásně barevnou přírodu, zajděte si na pořádný výšlap po horách. Vezměte si sebou vodu, nějaké jídlo, pohodlné boty a přátele či rodiny a máte jistotu, že zažijete příjemný podzimní den.

 

 

Cvičit lze i uvnitř, když už to nejde venku

Pokud se podzim přesunul do své chladnější fáze a není možné cvičit venku, nezoufejte – existuje tolik indoor aktivit, že nebude vědět, které se věnovat jako první. Ideálním místem na podobné aktivity je fitness centrum. Zde můžete cvičit sami na nejrůznějších posilovacích strojích nebo se zúčastnit nějaké skupinové lekce. Nabídka se liší místo od místa, ale něco svého si najde každý. Mezi stálice, které se cvičí téměř všude je např. kruhový trénink, HIIT, zdravá záda, EMS, funkční trénink apod.

 

Cvičení z domova

Čím dál populárnější je také cvičení z domova. Můžete jet opět po své vlastní ose a cvičit s nejrůznějším sportovním vybavením sami, nebo se připojit k nějaké online lekci. Mnoho fitness center poskytuje online cvičení, kde ve svém pokoji pomocí kamery sledujete předcvičujícího. Nabídka bude samozřejmě omezená, ne vše lze cvičit na dálku bez profesionálního vybavení, které poskytují fitka. Příkladem cvičení, které se dát takto praktikovat je jóga. Za zvuku relaxační hudby se příjemně protáhnete. Přesně něco, co člověk čas od času potřebuje.

Dovednosti

Zveřejněno

23. 9. 2021