Na co si dát pozor při výběru sluchátek na kolo

Oblíbená hudba zpříjemní chvíle na kole. Popřípadě vás může nakopnout a donutit překonat vlastní limity. Základem pro pohodlný poslech za jízdy jsou správně zvolená sluchátka. Musí nejen poskytovat kvalitní zvuk, ale také dobře sedět a nevypadávat. Jaká sluchátka tedy zvolit?

Jak už bylo řečeno, dobrá cyklistická sluchátka budou pohodlná, budou držet v uchu, náhodně se neodpojí a ani po hodinách nošení vás z nich nebudou bolet uši. Pokud jezdíte na kole s helmou, rovnou tak vylučte sluchátka přes hlavu. Dále se proto zaměříme pouze na in-ear modely. Ty jsou lehké, mají kompaktní velikost a poskytují vysokou kvalitu zvuku. 

I když jsou sluchátka umístěna pod helmou, může se stát, že z ucha vypadnou. Zkuste se proto hned od začátku poohlédnout po modelech s háčky za uši. Ty zajistí, že sluchátka zůstanou tam, kde mají i při velkých nerovnostech. Před nákupem zvažte také to, jak moc mají sluchátka potlačovat okolní zvuky. Z bezpečnostního hlediska se nedoporučuje se úplně odříznout od okolního světa. Lehce můžete přeslechnout něco důležitého a dostat se do nehody.

 

Bluetooth sluchátka

Bluetooth sluchátka postupně už několik let získávají převahu nad těmi drátovými. A hodí se více i na kolo. Absence drátu poskytuje velkou svobodu při pohybu. Nemusíte se již zdržovat s tím, kam telefon umístit, aby se drát nevytrhl. U Bluetooth sluchátek je stačí spárovat se zařízením a pak přímo na nich korigovat hlasitosti, přepínat skladby nebo přijímat hovory. Telefon tak můžete uklidit do bezpečí batohu a vyndat ho zase až dojedete. Navíc bezdrátová sluchátka dnes již vydrží na jedno nabití 6 až 12 hodin. Rozhodně vám vystačí na celou jízdu.

 

Sluchátka pro kostní vedení

Pokud hledáte doopravdy bezpečná sluchátka, která využívají i profesionální cyklisté, kupte si tzv. sluchátka pro kostní vedení. Zvuk se přenáší díky vibracím přes lícní kosti až do vnitřního ucha. Uslyšíte tedy jak zvuky okolí, tak své oblíbené písničky. Dokonce ve vysoké kvalitě.

 

Nejlepší modely dle recenzí uživatelů

Creative OUTLIER AIR SE V2 recenze

Bose SoundSport Free Wireless recenze

Audio-Technica ATH-Sport7TW recenze

Denon AH-C160W recenze

Beats by Dr. Dre Powerbeats4 Wireless recenze

 

Dovednosti

Zveřejněno

31. 1. 2022