Začátečníci ve fitku – tohle musíte vědět před první návštěvou

Chystáte se do posilovny, ale máte obavy, jestli vše proběhne hladce? Nebojte se, připravili jsme pro vás pár tipů, na co se zaměřit. Mimo jiné vám poradíme, jak se správně obléknout nebo jaké potraviny zařadit do jídelníčku.

Překonejte obavy z první návštěvy

Většina začátečníků prochází podobnými fázemi pocitů. Jakmile se odhodlají ke cvičení, hlavou se jim rozběhnou katastrofické scénáře o první návštěvě. Všichni se na mě budou dívat, nevím jak zacházet se stroji, ztrapním se.

V kvalitním fitku narazíte na trenéra, který vaše představy rozptýlí. Ukáže vám, jak správně cvičit a ochotně poradí. Byl by proti sobě, kdyby návštěvníka odradil. Pokud máte obavy, že na vás budou všichni koukat, zjistěte si na internetu, kdy je v posilovně méně lidí.

Vytvořte z návštěvy fitka pravidelný návyk

Určitě znáte příběhy přeplněných posiloven po Vánocích. V únoru a březnu však návštěvnost vysoce klesá, protože to většina rychle vzdá. Bez ohledu na roční dobu, vytrvejte.


Vybudování návyku zabere jistý čas a výsledky cvičení uvidíte až za několik týdnů, ale pocítíte je okamžitě. Bude se cítit lépe a mít ze sebe lepší pocit, protože jste udělali něco dobrého pro své tělo.

Upravte jídelníček

Se začátkem pravidelného cvičení se pojí také změny ve stravování, které pomůže správnému nabírání svalové hmoty. Vyřaďte sladkosti, rychlé cukry, průmyslově zpracované potraviny a tučná jídla.

Mezi kvalitní zdroje bílkovin patří kuřecí, krůtí nebo rybí maso. Sacharidy získáte z celozrnného pečiva, rýže, těstovin, brambor, kuskusu i luštěnin. Jako kvalitní zdroj tuku poslouží rostlinné oleje, ořechy a mléčné výrobky. Nezapomeňte na ovoce a zeleninu.

Pořiďte si pohodlné oblečení

Ještě před první návštěvou posilovny zamiřte do obchodu se sportovním oblečením. Zaměřte se na fitness legíny a kraťasy vyrobené z rychleschnoucích materiálů, které skvěle odvádí pot. Vyberte si také vhodné triko, doporučujeme z materiálu OPTI-DRY pro jeho prodyšnost.

Nešetřete na kvalitním fitness oblečení, protože má velký vliv na to, jak se v posilovně budete cítit. V padnoucích kouscích z funkčních materiálů půjde cvičení snadněji.

Dovednosti

Zveřejněno

5. 5. 2024