Výhody jízdy na koloběžce

Každý kdo někdy vyzkoušel jízdu na koloběžce se shoduje, že je to v prvé řadě zábava a poté až cvičení. Tudíž je to cvičení, které ani nevnímáte. To zní naprosto skvěle ne? Většina lidí skončí s posilováním právě proto, že je to nebaví a musí se k němu přemáhat. Což není případ jízdy na koloběžce. Navíc existuje ještě několik dalších výhod, které toto cvičení poskytuje. 

Zdravotní výhody

Jízda na koloběžce prospěje vašemu zdraví hned na několika úrovních. Za nejdůležitější lze asi považovat to, že vám toto cvičení protáhne většinu svalů a zároveň je i posiluje. Nejvíce toto můžete pozorovat na břiše, zádech, hýždích, stehnech a lýtkách. Je to tedy výborný pomocník i při hubnutí. Zároveň je to pohyb, který se provádí venku. Je to skvělý prostředek, jak si vyčistit hlavu, tudíž vám zajistí určitou duševní svěžest. Navíc vám pomůže udržet si kondici nebo ji dokonce zlepšit.

Koloběžka vs. jiné sporty

Například na rozdíl od kondičního běhu, jízda na koloběžce výrazně šetří vaše klouby. Nedochází na ní k otřesům, proto nebude mít negativní dopad na záda a klouby. Při používání koloběžky se vám navíc aktivně zapojuje celé tělonejen svaly dolních končetin, ale i zádové, břišní nebo prsní svaly. To je výhodou oproti jízdě na kole. Tam vám aktivně pracují nohy, ale zbytek těla tuhne, což může způsobovat problémy se zády. Nemluvě o mnohdy nepříjemných otlačeninách z tvrdého sedla.

Pět nejlepších koloběžek dle recenzí

Spartan Jumbo černo-červená

Spartan Stunt zelená

Spartan Jumbo černo-žlutá

Street Surfing Torpedo Black Core černá

Spartan Formule Super X125 černá

Dovednosti

Zveřejněno

27. 8. 2020

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *