Správný výběr inline bruslí + 5 doporučených modelů

Pokud jste se rozhodli pořídit si nové brusle, ať už jako zkušení bruslaři nebo jako úplní nováčci, kvalitní zážitek z jízdy vychází z především dobrého výběru. Podobně jako u jakéhokoliv jiného sportovního vybavení je důležité zaměřit se na kvalitu. Aby vám sportování místo zlepšení zdraví nakonec neublížilo. Pokud jde o výběr přímo inline bruslí, panuje v něm až překvapivě mnoho mýtů o tom, co je a není podstatné.

Rollerblade Activa 90 MX

Na co se zaměřit

Nejdůležitější je se vždy zaměřit na kvalitu celkové konstrukce, poté až zkoumat části, které se budou po opotřebení měnit, např. kolečka. Proto se věnujte těmto částem inline bruslí.

K2 CHARM X BOA Women

Stabilita a opora

Ta vychází především z materiálu a konstrukce boty, její výšky, tuhosti rámu a kvality uchycení. Opora, kterou budou brusle poskytovat kotníku během jízdy, je velmi důležitá. A vychází právě z pěti výše zmíněných prvků. Bez nich by se pro vás jízda mohla stát více utrpení než zážitek.

Správná velikost

Každá brusle se noze přizpůsobí po několika jízdách. Dokonce se můžou mírně zvětšit. Proto může být výběr velikosti trochu ošemetný. Obecně se doporučuje kupovat inline brusle těsně na nohu nebo maximálně, aby byly tak akorát. Důležité je nikdy nebrat o trochu větší velikost.

Powerslide Radon 80

Na co se naopak nemusíte přehnaně zaměřovat

Sem patří především komponenty, které lze jednoduše vyměnit. Dokonce se s jejich výměnou v budoucnu počítá, protože se opotřebí.

Powerslide Reign Triton 80

Kolečka

Obecně se říká, že tvrdší kolečka se rovnají větší rychlosti. Což zdaleka nemusí být vůbec pravda. Rychlost na bruslích může mnohem více vycházet z kvality vnitřní konstrukce, než jen z materiálu koleček. Zároveň je celkem snadné pořídit si kolečka nová a vyměnit je. Nová kolečka můžou být větší, menší nebo tvrdší, přesně podle vaší představy. Ale pokud byste si koupili nestabilní brusle, jejich výměna vám už nijak nepomůže.

Kvalita ložisek

Ložiska se vám starají o to, aby se kolečka dobře točila. Ale podobně jako o odstavec výše, jde o parametr podružný kvalitě boty. Na kvalitním výrobku, hůř vyrobené ložisko jednoduše odjezdíte a poté vyměníte za lepší. Naopak to, jako u koleček, není možné. Nová ložiska se pohybují v cenovém rozmezí od 500 – 1000 Kč.

CCM 1R92 Youth

Dovednosti

Zveřejněno

15. 8. 2020

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *