Správně zvolené doplňky stravy pomohou s respiračním onemocněním

Opět jsme vkročili do tak nepopulární sezóny chřipek, rým, kašlů a dalších respiračních onemocnění. A v boji s nimi se každá pomoc hodí. Ať už v předcházení nemocí, nebo při jejich rychlejším léčení. V tomto směru vám může úspěšně pomoci zinek a všechny možné doplňky stravy, které ho obsahují. V dnešním článku si představíme, jak může pomoci v boji s nachlazením.

Pokud se rozhodnete pravidelně do svého jídelníčku přidávat zinek, rozhodně se vám to vyplatí. Ukázalo se, že zinek může zabránit některým symptomům, které respirační onemocnění provázejí – od rýmy přes bolest hlavy až k vysokým teplotám. A to není vše. Pokud budete zinek konzumovat pravidelně, zkrátí se vám doba léčby až o dva dny.

Kromě toho, že vám zinek může pomoci s respiračními onemocněními, je také zásadní pro správné fungování imunitního systému, zažívání a také ovlivňuje zánětlivé procesy v organismu. Rozhodně tedy zařaďte do svého jídelníčku potraviny, které ho přirozeně obsahují, pokud nechcete jíst doplňky stravy. Zinek se vyskytuje v masu, mořských plodech, chlebu nebo sýrech. Muži potřebují denně 9,5 miligramu zinku a ženy 7 miligramů. Vyvážena strava toto jistě pokryje. Zároveň je nutné si dát pozor také na nadměrné užívání, protože jeho vysoký příjem negativně ovlivní vstřebávání mědi v těle. To může v krajním případě vést k nedostatku železa a oslabení kostí.

Dovednosti

Zveřejněno

19. 11. 2021