Populární stepper oceníte doma i vy

Stepper je čím dál populárnějším cvičícím nástrojem. Jeho používáním simulujete chůzi na schodech s tím rozdílem, že jsou mnohem méně namáhány klouby. Pomůže vám, pokud chcete zpevnit některé z problematických partií hýždí, nohou či stehen a zároveň má také pozitivní vliv na vaši celkovou kondici a zdraví. V dnešním článku si tento cvičební nástroj představíme a ukážeme si, proč se vyplatí mít ho doma

 

Výběr stepperu

Výběr správného stepperu je pro cvičení zásadní. Důležité je vycházet z parametrů toho, kdo ho bude používat. Zaměřte se hlavně na výšku, váhu a také na to, jak často plánujete cvičit. Bude také rozdíl, jestli chcete stepper na spalování tuku a zpevňování postavy, nebo pro trénink profesionálního sportovce. Steppery se vyrábějí ve dvou variantách: ministepper a stojanový stepper. Ministepper je v současnosti oblíbenější variantou. Nehodí se však pro dlouhé a pravidelné tréninky, především kvůli životnosti a výkonu.

 

Správná technika cvičení

Jako u každého jiného cvičebního stroje je i u stepperu nejdůležitější naučit se ho správně používat. Jedině tak dosáhnete požadovaných výsledků. Začněte tím, že se na stroj postavíte tak, abyste měli chodidla podepřená a vy jste stáli pevně. Důležité je mít také vzpřímený postoj a rukama pohybovat jako při chůzi. V průběhu tréninku se snažte nevystrkovat zadek a udržovat plynulý pohyb v kolenou. Vždy využívejte celou výšku plošiny. Krátké či rychlé pohyby zbytečně namáhají achilovky. A chcete-li vaše cvičení zintenzivnit, nepoužívejte u stojanového stepperu postranní madla. Jakékoliv podpírání či předklánění účinnost výrazně snižují.

 

Výhody cvičení na stepperu

Stepper vám pomůže především se zesílením hýždí, stehen, lýtek a boků. Dokonce tak, aniž by zbytečně namáhali vaše klouby. Kromě toho má stepper také pozitivní vliv na tlak, krevní oběh a zvyšuje kapacitu vašich plic. Cvičení na stepperu může být navíc velmi relaxační.

 

Dovednosti

Zveřejněno

1. 8. 2021