Jízda na kole s sebou přináší mnoho benefitů

Cyklista je velmi oblíbeným sportem a to hned z několika důvodů. Nezáleží na tom, zda jste příznivci adrenalinové jízdy na horských kolech či miluje rychlou jízdu na silničním kole nebo volíte „zlatou střední cestu“ na trekovém kole a jeho různých variantách po lesních cestách a cyklostezkách, pozitivním dopadům cyklistiky na mysl a tělo se jistě nevyhnete.

Zbavte se stresu a buďte v pohodě

Cyklistika kombinuje fyzické cvičení s pobytem venku a objevováním nových koutů a krajů. Můžete jezdit samostatně – dávat čas na zpracování starostí nebo obav, nebo můžete jezdit se skupinou, která rozšiřuje váš společenský kruh.

Zvýšená tvorba endorfinů, která vzniká při vyšší fyzické aktivitě, způsobí lepší náladu a duševní pohodu.

Zbavte se přebytečných kilogramů

Na hubnutí existuje zcela jednoduchá rovnice. Musíte spálit více kalorií, než jich přijmete a cyklistika je k pálení kalorií ideální. Samozřejmě existují i další faktory: složení vašeho jídelníčku, kvalita vašeho spánku a samozřejmě doba, kterou strávíte spalováním kalorií. Za předpokladu, že se rozhodnete pro cyklistiku, budete spalovat kalorie rychle. A pokud budete jíst dobře, měli byste zhubnout.

Jízda na kole pomáhá budovat svaly

Odporový prvek cyklistiky znamená, že nespaluje pouze tuk, také buduje svalovou hmotu.

Jezděte pro zdravější srdce

Cyklistika zvyšuje srdeční frekvenci a pomáhá spalovat kalorie, což omezuje riziko nadváhy. Výsledkem je, že patří mezi výběr forem cvičení jako zdravé způsoby, jak snížit riziko vzniku závažných onemocnění, jako jsou srdeční choroby a rakovina.

Buďte bystřejší

Cvičení je spojeno se zdravím mozku a se snížením kognitivních změn, které nás mohou později v životě vystavit náchylnosti k demenci.

Posílíte imunitní systém

Pohyb, včetně cyklistiky, má obrovské přínosy pro zdraví horních cest dýchacích – čímž se snižuje výskyt nachlazení.

Dovednosti

Zveřejněno

28. 6. 2020

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *