Jak si zajistit dostatek vitamínu D při práci uvnitř

Vitamín D přináší tělu mnoho výhod, ale je také velmi těžké ho do něj dostat. V jídle se totiž nenachází ve velkých dávkách. Nejvíce ho získáte ze slunce, ale pokud pracujete uvnitř, není tak lehké se na něj dostat. Jak tedy dodat tělu více tohoto vitamínu? Několik způsobů si představíme v dnešním článku.

Otevřete okna

Většina oken v domácnostech i kancelářích je ošetřena tak, aby skrze ně neprocházelo UV záření. Proto pokud je to možné, vždy si v práci otevřete okno. Jedině tak se vám podaří načerpat nějaký vitamín D. A v opravdu slunečný den se vám produkce tohoto vitamínu zvýší výrazně během několika minut.

Ryby

Ačkoliv vitamínu D je v potravinách obecně málo, nějaký tam přece jen je. A to hlavně v rybách, konkrétně v tuňáku, makrele, lososu, sardinkách, mečounu a jeseteru. Zkuste si proto každý týden připravit alespoň dvě jídla, ve kterých bude právě toto maso. Hodnota vitamínu D se ve vašem těle zvýší.

Vajíčka

Dobrým zdrojem vitamínu D je také žloutek. Možná už jste slyšeli, že vejce jsou špatná a to především pro srdce. To ale není úplně pravda. Vajíčka, konkrétně žloutky, jsou jednou z mála potravin, které vitamín D obsahují přirozeně. Sice vajíčka nestačí k naplnění potřebné denní dávky vitamínu D, jsou ale dobrým základem.

Obědová procházka

Dalším způsobem, jak získat nějaký vitamín D, je vyrazit na procházku během vaší obědové pauzy. A postačí klidně 15 minut. Za tuto chvíli polední slunce zařídí, že vaše tělo bude mít dostatek vitamínu D. Samozřejmě přitom nezapomeňte na opalovací krém.

Dovednosti

Zveřejněno

3. 4. 2024