Eliptické trenažery – jak vybrat ten vhodný? Srovnání nejlepších trenažéru do 6 000 Kč

Uvažujete nad možností začít cvičit doma? Pomůžeme vám vybrat vhodný eliptický trenažér

Cvičení v domácím prostředí má bezesporu mnoho výhod. Mezi ty nejdůležitější patří úspora času a finančních prostředků za vstupné do fit centra. Ocení ho každý, kdo má chuť trochu posílit svojí fyzickou stránku nebo shodit pár přebytečných kil. Je vhodné  i pro maminky na mateřské dovolené, které si ve chvilce volna, kdy jejich ratolest spinká, mohou vyčistit hlavu. Cvičit lze mnoha způsoby, bez pomůcek, s pomůckami, popřípadě na cvičebním trenažéru. Dnes jsme tu proto, abychom se seznámili s eliptickým trenažérem.

Eliptické trenažery

Co je vlastně eliptický trenažér (eliptical)? Je to jedna z nejnovějších fitness pomůcek, při které se nohy pohybují po eliptické dráze, navíc do pohybu zapojujete i ruce, a tak je posílíte. Cvičení na eliptickém trenažéru má pozitivní vliv na krevní tlak, krevní oběh, zvyšuje kapacitu plic a předvším spaluje tuky. Cvičení na elipticalu je šetrné ke kloubům, proto je vhodné i pro tělnatější jedince a má také relaxační účinky.

Eliptické trenažery – základní pojmy

Pojďme se tedy seznámit s pojmy, které jsou důležité při výběru eliptického trenažéru

Brzdný systém

Brzdný systém dělíme do čtyř hlavních kategorií:

  • Čelisťový – Tento systém brzdění je využíván především u cyklotrenažérů a spočívá v tom, že čelisti svírají zátěžové kolo, a tím dochází ke tření a zvyšuje se tím odpor (zátěž).
  • Páskový – Pracuje také na principu tření a je to nejjednodušší mechanismus brzdění. Vyskytuje se především u levných přístrojů. Je poměrně hluční a vyznačuje se nerovnoměrným chodem.
  • Magnetický – Pracuje na principu přibližování magnetů a proto se vyznačuje velmi tichým chodem.
  • Indukční – Neobsahuje žádné pohyblivé části a pracuje na principu zvyšování indukce v cívce.

Rám

Rám určuje pro jakou postavu je konkrétní přístroj určen, udává výšku a hmotnost cvičence. Je důležité vždy volit o něco vyšší nosnost než je hmotnost nejtěžšího cvičence.

Zátěžové kolo

Na trhu jsou elipticaly s hmotností zátěžového kola většinou v rozmezí od 4 do 10 kilogramů. Optimální hmotnost zátěžového kola je důležitá pro kvalitu a intenzitu tréninku. Těžší kolo zajišťuje plynulejší a vyrovnanější chod a tím i efektivnější trénink.

Ruční senzory (snímače tepové frekvence)

Slouží k měření aktuální tepové frekvence během cvičení na eliptickém trenažéru.

Počet stupňů zátěže eliptického trenažeru

Obvyklý počet stupňů zátěže je 8 a jedná se o nastavení brzdného systému, respektive velikosti brzdné síly a tím vzniklého odporu stroje v průběhu cvičení.

Hrudní pásy

Hlavním úkolem hrudních pásů je stejně jako v případě ručních senzorů snímání tepové frekvence v průběhu cvičení. U lepších elipticalů dokážou hrudní pásy spolupracovat přímo se strojem, v případě levnější verze elipticalu se musíte spokojit se spoluprácí hrudního pásu s chytrým telefonem.

TOP 7 Eliptických trenažerů v cenové relaci do 10 000 Kč

1. HOUSEFIT MOTIO 20

Je nejlevnější ložiskový stroj, nabízí menší vzdálenost šlapek od sebe a proto je vhodnější pro uživatele menšího vzrůstu. Je osazen tuhým rámem s nosností do 100 kg, zátěžovým kolem o hmotnosti 4kg, převodovým řemen, který je dopínán kladkou. Je vybaven 8 stupni zátěže a o brzdění se zde stará magnetický brzdný systém. Tento eliptical má tzv. ruční senzory na měření tepové frekvence, ovšem nespolupracuje s hrudním pásem, jeho počítač měří základní údaje jako jsou: čas, rychlost, vzdálenost, počet spálených kalorií a jiné. Hmotnost elipticalu činí 31 kg. Cena se v internetových obchodech pohybuje od 3 870 do 5 990 Kč.
Parametry, cena, informace a RECENZE

2. HOUSEFIT MOTIO 35


Tento eliptical patří mezi kvalitní stroje s tuhým rámem, ložiskový střed a kvalitní komponenty zaručují dlouhou životnost. Tichý chod zde zajišťuje kvalitní magnetický brzdový systém s možností nastavení 8 úrovní obtížnosti a zátěžové kolo o hmotnosti 13 kg. Tento stroj je vhodný pro osoby s výškou do 185 cm a tělesnou hmotností do 130 kg. Tento přístroj má 2 tréninkové programy a je vybaven ručními senzory, avšak nespolupracuje s hrudním pásem. Počítač je kromě základních funkcí vybaven tzv. systémem RECOVERY, který dokáže vyhodnotit zklidňovací fázi. Hmotnost stroje je 33 kg a v internetových obchodech je cena tohoto elipticalu stanovena na 6 590 Kč.
Parametry, cena, informace a RECENZE

3. ORBITREK FITNESS KING


Tento stroj má nastavitelnou výšku madel a proto je vhodný jak pro nízké, tak pro vysoké cvičence, avšak maximální hmotnost je stanovena na 112 kg. O odpor v průběhu cvičení se stará páskový brzdný systém, tudíž nemá eliptical vyloženě hladký chod a stává se tím hlučným. Průměr rotujícího disku je 50 cm. Cena v internetových e-shopech je stanovena na 2789 Kč.
Parametry, cena, informace a RECENZE

4. inSPORTline ATLANTA BLACK


Celý stroj včetně klik je osazen ložisky, má velmi tuhou konstrukci a je velice kvalitně zpracován. O 8 stupňů zátěže se stará magnetický brzdný systém a zátěžové kolo o hmotnosti 9 kg. Tento stroj je díky své tuhé konstrukci vhodný pro těžší jedince, nosnost tohoto stroje je 150 kg. Stroj je vybaven ručními senzory pro měření tepové frekvence, ale nespolupracuje s hrudním pásem. Jeho počítač měří základní parametry cvičení. Hmotnost stroje činí 51 kg a v internetových obchodech se jeho cena vyšplhala na 9 990 Kč.
Parametry, cena, informace a RECENZE

5. SEDCO PRO FIT 615 e


Je opatřen magnetickým brzdovým systémem a 6 kg zátěžovým kolem, které umožňují na 10 stupňů obtížnosti. Nosnost tohoto stroje je 120 kg. Má základní počítač rozšířený o funkce hodin, kalendáře a tělesného tuku. Hmotnost stroje činí 42 kg a jeho cena v internetových obchodech se pohybuje v rozmezí od 3 911 do 6 810 Kč.
Parametry, cena, informace a RECENZE

6. DUVLAN ALISE


Je vybaven 8 kg zátěžovým kolem a magnetickým brzdným systémem, který zajistí 8 stupňů regulace zátěže. Eliptical je vybaven ručními senzory, ale nedokáže spolupracovat s hrudním pásem. Maximální hmotnost cvičence je určena na pouhých 100 kg. Hmotnost stroje je 27,5 kg a jeho cena je v internetových obchodech stanovena na 3 290 Kč.
Parametry, cena, informace a RECENZE

7. ORBITREK PLATINUM


Tento eliptical má nastavitelné výšky madel, proto je vhodný pro cvičence různých výšek, avšak jeho nosnost je maximálně 120 kg. Je dodáván v základní variantě se základním počítačem a nebo ve verzi s počítačem a s ručními senzory. Cena se na internetových e-shopech pohybuje v rozmezí od 2 989 do 3 489 Kč.
Paramtery, cena, informace a RECENZE

Dovednosti

Zveřejněno

28. 3. 2019

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *