Čím vybavit domácí posilovnu

Mít alespoň základní posilovnu doma je v mnoha ohledech výhodné. Především nemusíte nikam chodit či jezdit, utrácet za vstupy a hlavně nic vás nezastaví ani kdyby přišlo další zavírání posiloven kvůli koronaviru. Pokud uvažujete o zařízení si něčeho podobného, ukážeme si několik cvičebních pomůcek, které by vám nikdy neměli chybět.

 

Hrazda

Hrazdy jsou základ každé domácí posilovny. Navzdory její jednoduchosti na ní zvládnete hned několik druhů přítahů a shybů. Díky hrazdě můžete posílit své zádové svaly, bicepsy, břicho či střed těla. 

 

Činkový set

Pro každé posilování svalů jsou činky podstatné. A je jedno, jestli preferuje jedno nebo dvou ruční. Nejlepší je pořídit si takové činky, u kterých můžete regulovat jejich hmotnost – podle potřeby snižovat nebo zvyšovat. Činky je možné používat samostatně a procvičíte s nimi skoro všechny svalové partie. Neměly by tedy chybět v žádné domácí posilovně.

 

Podložka na cvičení

Tu budete potřebovat téměř pořád – při protahování, posilování břicha nebo jakémkoliv cviku na zemi. Proto si ji dříve či později budete muset pořídit. Bez ní by vás z cvičení na zemi mohly bolet bedra. I do podložky se hodí zainvestovat. Nekupujte tu úplně nejlevnější, zpravidla se začne po krátké době loupat a bude nutné ji vyhodit.

 

 

Gymnastický míč

Gymnastický míč vám pomůže nejen s cvičením, ale také se správným držením těla při sezení. Kromě toho se s ním můžete protahovat, rehabilitovat nebo provádět mobilizační cvičení. Při nákupu si dejte pozor na správnou velikost míče, měla by se odvíjet od vaší výšky.

 

Posilovací kolečko

Posilovací kolečko vám nesmí doma chybět, pokud chcete posílit břišní svaly a střed těla. Při správném použití zacílíte také na ruce, ramena a prsa. Při nákupu si dejte pozor, jestli se tento posilovací nástroj skládá z jedno kolečka, nebo dvou. Na tom s jedním se hůře drží rovnováha a hodí se více pro trénované jedince.

Dovednosti

Zveřejněno

12. 6. 2021