Snadná a rychlá cesta k vytouženému plochému břichu

Na některé události nebo příležitosti budete možná chtít krásné ploché bříško. Událost je již za dveřmi a není čas na dlouhodobé diety. Máme pro vás několik tipů, jak toho dosáhnout i v časovém limitu. Nejsou to nijak náročné tipy, zvládne je tedy každý a navíc z domova

 

Pitný režim

Číslem jedna v hydrataci by se měla stát voda. Ta je nutná vždy, ale pokud chcete ploché břicho, je obzvláště potřeba. Pitím vody nezadržujete ve svalech a tukových tkání přebytečné tekutiny, což je hlavní příčina nafouknutého břicha. Navíc se při pití vody budete déle cítit sytí a nebudete tolik jíst. Pro zlepšení chuti přidejte do vody trochu citronu nebo kousek okurky. 

Začněte také více pít zelený čaj. Díky antioxidantům, které obsahuje, pomáhá odbourávat tuk na břiše. Dobré je tedy pít třeba před cvičením. Z čajů zkuste také ten mátový. Máta totiž napomáhá trávení. Přidejte si ji do horké nebo také studené vody.

Vyzkoušejte také ovocné nápoje. Konkrétně ty z melounu či ananasu. Meloun obsahuje aminokyseliny, které snižují množství tělesného tuku a podporují produkci svalové hmoty. Ananas zase obsahuje enzym, který pomáhá štěpit bílkoviny, zbavuje pocitu nafouknutí a podporuje trávení.

Naopak se vyhýbejte alkoholu. Ten výrazně zpomaluje spalování tuků tím, že oslabuje produkci hormonů, které mají spalování na starost. Podobně na čas vynechte sycené a fermentované nápoje. Ty obsahují velké množství plynů, které způsobí oteklé a nafouknuté břicho.

 

 

Jídlo

Dobré je začít jíst častěji než jen třikrát denně. Upravte svůj jídelníček tak, abyste v průběhu dne snědli více menších porcí jídla. Menší porce zajistí, že váš metabolismus pojede stále naplno a také nebudete mít tak často hlad. 

Vyhýbejte se jídlu s vysokým obsahem vlákniny. Ta totiž způsobuje plynatost a nafouknutí. Mezi takové potraviny patří květák, fazole, kapusta nebo brokolice. Doporučuje se tedy na nezbytný čas tyto produkty z jídelníčku vynechat, ale později je tam opět navrátit. Naopak zvyšte množství jídla s draslíkem – banány, papáju, mango, meloun, avokádo a netučný jogurt. Draslík je totiž přirozeným diuretikem, které zbaví vaše tělo nafouknutí a přebytečné vody. 

Dovednosti

Zveřejněno

8. 7. 2021