Příprava zdravé stravy – jaké kuchyňské spotřebiče jsou na to nejlepší?

Jen domácí příprava jídel vám zajistí, že všechny použité suroviny byly čerstvé a kvalitní. A právě domácí příprava je základ zdravé stravy. Bohužel její příprava může mnohdy zabrat více času, než kolik ho máme. To se pak stává důvodem, proč lidé se zdravým stravováním přestávají. Některé kuchyňské spotřebiče nám však mohou ušetřit čas i námahu. Podívejme se společně na několik spotřebičů, které musíte mít, pokud to se zdravou životosprávou myslíte vážně. 

 

Mixér

Jedná se o zařízení, které diametrálně rozšíří možnosti, které v přípravě pokrmů máme. Umožňují přípravu hustých polévkových krémů, rozmixovat zeleninou a zahustit s ní omáčku místo mouky nebo si vytvořit chutné ovocné smoothie. To dobře poslouží jako zdravá svačina do práce, školy nebo na cesty.

 

Domácí pekárna

Upéct tradiční chleba v peci je velmi náročné. Zabere to hodně času, přesné měření surovin a dodržení správné teploty. Je to něco, co stojí hodně úsilí a pravděpodobně i pokusů, kdy se vám chleba nepovede. Ale pokud i přesto chcete čerstvé pečivo bez konzervantů, pořiďte si domácí pekárnu. Do pekárny přidáte nutné suroviny a zapnete. O vymíchání i upečení se poté pekárna postará již sama. Navíc můžete v přípravě chleba libovolně experimentovat – přidávat různé neobvyklé ingredience např. ořechy nebo švestky, zkoušet různé druhy mouky nebo ji vynechat úplně a udělat si bezlepkový chleba. Domácí pekárna je rozhodně investice, která se vyplatí.

 

Parní hrnec

Velmi populární zařízení mezi příznivci zdravého stravování. Do hrnce vložíte požadované jídlo – maso, ryby, zeleninu – a zapnete. Jídlo se poté připraví pomocí páry, která prochází hrncem zespoda nahoru. Potraviny takto připravené neztrácejí tolik vitamínů nebo minerálů jako při běžné přípravě. Navíc není potřeba žádný olej. Chuť jídla tedy zůstane téměř nezměněna a bude svěží. I manipulace s hrncem je velmi snadná. Doslova jo stačí zapnout, chvíli počkat a můžete podávat.

Dovednosti

Zveřejněno

25. 1. 2021