Překvapivě efektivní cvičení – hula-hop s vložkami

Hula-hop zná pravděpodobně každý z dětství a má ho spojený s hrami a zábavou. A jako dospělé by vás proto mohlo potěšit, že ta samá věc vám může pomoci efektivně cvičit a udržet si požadovanou postavu. Možná vám to zni skoro až nereálně, ale není to tak. Pojďme se společně podívat na několik výhod, které cvičení s hula-hop s vložkami poskytuje a konkrétní cviky. 

Hula-hop s vložkami funguje úplně na stejném principu jako normální obruč, ale její vzhled je trochu jiný. Tato verze dětské hračky obsahuje navíc na vnitřní straně malé masérky neboli malé polyetylenové nebo polypropylenové kuličky. Jejich úkol je během cvičení provádět masáž a tím rozbíjet tukové buňky.

 

Trénink s hula-hop

Ačkoliv to pořád může někomu znít divoce, toto cvičení není tak lehké, jak se může zdát. Dosáhnete díky němu výsledků poměrně rychle, ale vyžaduje to silnou vůli. Zacvičit si s obručí se doporučuje každý den alespoň na 30 minut. A dejte si pozor abyste točili na obě strany – chvíli napravo a pak i nalevo. A jaké výhody tento trénink má? Účinně tvaruje tělo, zvýší váš metabolismus a zpevní vaši pokožku. Navíc se vám velmi zlepší koordinace. Protože udržet obruč v neustálém pohybu není nejlehčí a vyžaduje trochu praxe.

 

Cvičení na pas

Během tohoto cvičení se postavte na rovný povrch a mírně se rozkročte. Narovnejte se, mírně se pokrčte v kolenou a stáhněte břišní svaly. Poté položte obruč na jednu stranu na úroveň kyčlí. Začněte s ní lehce otáčet, tím že budete boky vytvářet kruhy. Zprvu, než se trochu procvičíte, posouvejte hula-hop do různých úrovní pasu ručně. Když se trochu procvičíte, můžete toto dělat samotným pohybem s obručí. Bez další pomoci.

 

Cvičení na tvarování stehen

Pokud potřebuje trochu zpevnit stehna, obruč vám může efektivně pomoci. Postavte se opět na rovný povrch, s nohama u sebe a mírně je pokrčte. Narovnejte záda a hula-hop mírně nakloňte dopředu. Během točení přesuňte váhu na jednu nohu a tu druhou začněte zvedat. Podstatné je během tohoto nenarovnat pokrčené koleno u nohy, na které je celá váha. Zvednutou nohu dostaňte alespoň do výšky třiceti centimetrů a chvilku ji tam podržte. Nohy pak vystřídejte. Celé to zopakujte alespoň 15x. 

Dovednosti

Zveřejněno

25. 10. 2020