Lehká cvičení pro záda bez bolesti

Bolesti zad a krku jsou nejběžnějšími neduhy, které trápí dnešní společnost. Pravděpodobně nežije nikdo, kdo by je nezažil. Příčin může být hned několik, nejčastěji to však bývá špatné držení těla. Pokud jsou vaše bolesti jen občasné a nejsou nesnesitelné, existuje několik cviků, které můžou bolestem předejít. Jedná se o jednoduché cvičení, která jsou založená na doporučeních profesionálů a je možné praktikovat je téměř kdykoliv a kdekoliv. I o pauze v práci. Důležitá je zde výdrž, tedy opakovat všechna cvičení každý den, alespoň měsíc. 

Otevřená ramena

Takto se jmenuje cvik, při kterém stojíte s nohama od sebe (přibližně na šířku ramen). Narovnejte se a svěste ruce podél těla. V momentě co budete stát pohodlně, můžete začít toto cvičení. Rozpažte ruce a zatlačte ramena směrem dozadu, tak aby se vám otevřel hrudník. Poté natažené ruce přesuňte před sebe a zkřižte je v loktech. Pokud cvik vykonáváte správně ucítíte jak vás táhnout lopatky. Křížení poté opakujte 45 sekund.

Dřep a dosah

Sedněte si do dřepu a ruce překřižte tak, abyste se dotýkali pat. Začněte zvedat jednu ruku a za ní by měla následovat i vaše hlava. Poté ji dejte dolů a opakujte tento pohyb s druhou rukou. Toto byste měli opakovat opět 45 sekund.

Překlopení a zpět

K tomuto cviku budete potřebovat elastickou pásku nebo ručník. Ruce držte i s pomůckou natažené před sebou a co nejvíce ji roztahujte. Poté ji pomalu zvedejte a pomalým přetočením ji dostaňte za sebe. Toto celé opakujte 45 sekund.

 

 

Dovednosti

Zveřejněno

25. 7. 2020

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *