Jakou vybrat kameru na kolo

Kamera na kolo se hodí pro každého, kdo chce zachytit každou svou cestu a zážitky z ní. Na kole jezdíte většinou ve vyšší rychlostí a některé věci z okolí vám při jízdě mohou ujít. S kompaktní kamerou, která se přichycuje na řídítka či helmu, se vám něco podobného již nestane. Znovu prožít a vzpomenout se na některé skvělé výlety budete moci znovu a znovu. V dnešním článku si představíme parametry, na které je dobré se při pořizování kamery na kolo zaměřit.

 

Parametry

Při záznamu jakéhokoliv videa je důležité pohlídat, v jaké kvalitě dokáže zařízení záznam pořídit. Levnější modely budou nahrávat v kvalitě HD, přesto je lepší si připlatit za rozlišení ve Full HD. Pokud ale chcete nejvyšší možnou kvalitu, popřípadě budete videa přehrávat na nejnovějších televizích a obrazovkách, pořiďte si sportovní kameru s rozlišením 4K. Z ostrosti výsledného videa nebudete rozhodně zklamáni.

Nezaměřujte se však jen na rozlišení, to u nahrávání v pohybu nestačí. Vzhledem k tomu, že je jízda na kole také velmi dynamická, musí umět kamera zachytit dostatečné množství snímků za sekundu. Nejlepší modely zvládnou nahrávat rychlostí 60 sn./s. Tato hodnota vám zaručí velmi dobrý obraz i při rychlých scénách. Při polovičním množství snímků za sekundu je možné, že přehrávaný obraz nebude tak plynuly a přirozený.

Kamera na kolo potřebuje také dobrou stabilizaci obrazu. Protože během jízdy dochází k otřesům, které se přenesou i na nahrávací zařízení. Nepořizujte si kamera, která nemá alespoň 3 osou stabilizaci. Většina výrobců sportovních kamer nabízí vyšší stabilizaci, takové modely jsou ale přirozeně dražší. V tomto bodě se rozhodujte podle toho, kde nejčastěji jezdíte. Pokud budete využívat rovné silnice a vaše jízda bude spíše rekreační, postačí kamery s nižší stabilizací. Pokud jste ale fanoušek ježdění v horách, otřesy jsou větší, tedy i stabilizace vaší kamery by měla být na vyšší úrovni.

Dovednosti

Zveřejněno

2. 5. 2021