Jak začít hrát golf

Mnozí znají golf jenom skrze nejrůznější filmy a seriály. Je to tedy trochu záhadný sport. Přitom začít s ním, není tak těžké, jak by se mohlo na první pohled zdát. Ani tak nákladné. V dnešním článku se podíváme na to, jak s golfem začít a co k tomu potřebujete.

 

Základní pravidla

Všichni pravděpodobně vědí, jak přibližně se golf hraje a kde se hraje. Golfová hřiště jsou rozlehlé zelené plochy, jejichž uspořádání a vzhled není přesně dán. Každé hřiště je tedy svým způsobem originál. Na každém z nich však najdete 18 jamek, nakrátko zastřiženou trávu a překážky v podobě písku nebo jezera. Zjednodušeně řečeno, cílem hry je dostat míček do každé z jamek na co nejméně pokusů. Přesný průběh hry a bodový systém upravují ještě další desítky pravidel. Ty si můžete nastudovat dopředu, nebo se je naučit přímo během hry.

 

 

Jak začít

Chcete-li začít s golfem, jako první si najdete nejbližší golfové hřiště a klub. Mnohé kluby nabízí lekce a školení. Zároveň je možné si od nich zapůjčit vybavení – golfové hole, míčky, tašku nebo rukavice. Je to rozhodně lepší, než si vše hned kupovat nové.

Při golfu uvažujte i o oblečení. Při nevhodném výběru nemusíte vůbec být vpuštěni na hřiště. Tradičně se nosí košile s límcem v neutrální barvě (zpravidla různé typy polokošil) a dlouhé kalhoty zapnuté pomocí pásku. Kratší kalhoty je možné vzít si jenom v létě. Takže jakékoliv tepláky nebo džíny nejsou povoleny. Ženy si mohou vzít sukni

Na golfovém hřišti se také očekává slušné chování. Nesmí se křičet, hádat se nebo se dokonce urážet.

Dovednosti

Zveřejněno

18. 6. 2021