Eliptický trenažer vás dostane do formy

V dnešní době, kdy je omezený pohyb, zavřená fitness centra a většina sportů se nedá provozovat, je velmi těžké udržet se formě, nebo dokonce redukovat váhu. Mnoho lidí to donutilo uvažovat o možnostech cvičení doma. Pokud stále váháte a nevíte, kde doma začít, přidejte do svých úvah eliptický trenažér. Jedná se o bezpečné a funkční zařízení, které vám umožní provádět i velmi intenzivní trénink. Pokud si stále nejste jisti, čtěte dále, připravili jsme si krátký přehled důvodů, proč eliptický trenažér musíte mít doma a jak ho správně vybrat.

Eliptický trenažér je stroj, na kterém budete cvičit celé tělo. Pohyb, který zde provádíte připomíná cyklistiku nebo běžkování. Pohybujete rukama i nohama. Na obrazovce se vám budou navíc zobrazovat spálené kalorie, délku a rychlost cvičení a změří vám i srdeční aktivitu.

 

Účinky cvičení

Na eliptickém trenažéru se velmi účinně pálí kalorie a tím i přebytečná kila. Není to však jediná výhoda. Trenažér celkově zesílí vaše tělo i srdce. To znamená, že postupně budete zvládat větší zátěž, aniž byste se zadýchali. A to vede i ke snížení rizika kardiovaskulární příhody. Pravidelným cvičením tedy posílíte celé tělo a také si ho vytvarujete. Hlavně v oblasti paží, nohou a břicha. Nemluvě o tom, že cvičení vám zlepší náladu a zvýší produkci hormonu štěstí.

 

Parametry

Existují tři typy zařízení – mechanická, magnetická a elektromagnetická. První zmíněný je již starším typem, který je postupně nahrazován tím magnetickým. Máte u něj totiž jistotu, že bude naprosto tichý a jeho ovládání vám nebude dělat problém. Vybaveny jsou buď knoflíkovým ovládáním, nebo dotykovou obrazovkou. Záleží jen na vašich preferencích. Třetí typ je ze všech nejdražší, ale také nejmodernější. Je vybaven kvalitním brzdným systémem, který je velmi odolný a také mnoha různými cvičebními programy. Ty udělají vaše posilování účinnější. Jedinou nevýhodou je, že tento typ trenažéru musí být po celou dobu používání zapojen v elektrice.

Dále si u eliptického trenažéru dejte pozor na jeho celkovou velikost a délku a výšku kroku. Toto vše má velký vliv na pohodlí během cvičení. Na závěr si nezapomeňte zkontrolovat, jaké má trenažér funkce a programy. Ty vám umožňují upravovat míru odporu během cvičení a tedy i to, jak moc bude intenzivní.

Dovednosti

Zveřejněno

12. 3. 2021